تبلیغات
به طراوت و شهامت یک سیب زندگی کنید. دانش 

به طراوت و شهامت یک سیب زندگی کنید. دانش - تازه های از دنیای فناوری / تحقق داستانهای تخیلی
تازه های از دنیای فناوری / تحقق داستانهای تخیلی

  • نویسنده: amid gm
  • تاریخ:یکشنبه 18 دی 1390
  • عنوان موضوع: [cb:post_category_name]

چسبهایی برای بالا رفتن از دیوار، ابزارهای خود نابود شونده و خودروهایی که خود را شارژ می کنند از جمله ابداعاتی هستند که پیش از ورود به این جهان در فیلمهای علمی تخیلی مجسم شده اند.

.


به گزارش خبرگزاری مهر، این ابزارها با اینکه تا کنون تنها در فیلمهای علمی تخیلی دیده شده اند، اما به زودی به پدیده ای واقعی تبدیل خواهند شد زیرا دانشمندان در حال تکمیل فناوری های جدیدی هستند که می توانند زندگی انسانها را به افسانه ای تخیلی تبدیل کند.

این ابداع جدید که سال آینده رونمایی خواهد شد، مجموعه ای از تمامی ابزارهایی است که در بالا ذکر شد به علاوه تعدادی از دیگر ابداعات که در نمایشگاه بیگ بنگ به نمایش گذاشته خواهند شد. به گفته دیوید کربی از دانشگاه منچستر، زندگی حقیقی نه تنها مورد توجه شدید فیلمسازان قرار دارد، بلکه الهام بخش کارهای آنها نیز هست و از این رو این دو به شکلی جدایی ناپذیر با یکدیگر در ارتباطند.

راه رفتن بر روی دیوار

دستکشهای مغناطیسی که در نسخه جدید سری فیلمهای "ماموریت غیر ممکن" در دستان نقش اصلی داستان بوده و وی با کمک این دستکشها از دیوار برج خلیفه، بلند ترین برج جهان، بالا می رود از جمله این ابداعات مجسم شده است.

محققان دانشگاه کورنل برای ساخت چنین ابزاری قطعه ای ابداع کرده اند که از قدرت چسبندگی آب برای ایجاد اتصال چسبندگی قابل بازگشتی استفاده می کند. این چسب می تواند به شیشه، چوب و حتی آجر بچسبد. این محققان امیدوارند با استفاده از این چسب بتوانند دستکشها و کفشهایی بسازند که به انسان امکان می دهد بر روی دیوار راه رفته و یا به راحتی از آن بالا برود.

سازندگان همچنین برای تکمیل این ابداع نوعی سوسک بومی فلوریدا را مورد مطالعه قرار داده اند که می تواند خود را با قدرتی 100 برابر وزن بدنش به برگها چسبانده و سپس جدا سازد.

ابزارهای خود تخریب شونده

ابزارهای خود تخریب شونده از جمله طرح هایی هستند که نمونه هایی ناکامل از آنها در حال حاضر ارائه شده اند. در حالی که شاید آی-فن نمونه جالب توجهی از چنین ابزارهایی نباشد، اما واقعیت این است که می تواند اطلاعات ذخیره شده بر روی آی-فن را از راه دور نابود کرد.

مهندسان آمریکایی نیز موفق به ارائه پیامکی شده اند که به صورت خودکار پاک می شوند، البته کاربر باید برای آنها مدت زمان تعیین کند تا پس از گذشت آن مدت زمان تعیین شده، خود به خود پاک شوند.

همچنین افرادی که بر روی گوشی های موبایل خود اطلاعات محرمانه و یا دولتی دارند نیز باید از ابزاری فلشی به نام "Tamatebako" استفاده کنند. شرکت فوجیتسو سازنده این ابزار است که در حال حاضر در ژاپن موجود بوده و می تواند اطلاعات ناخواسته را بدون ایجاد مزاحمت از روی گوشی همراه پاک کند. با استفاده از این ابزار می توان اطلاعات را در قالبهای زمانی 10 دقیقه تا یک هفته ای پاک کرد. همچنین در صورتی که کاربر رمز عبور اشتباهی را وارد گوشی کرده و یا گوشی را به رایانه ای ثبت نشده وصل کند، تمامی اطلاعات پاک خواهند شد.

خودروهای مولد انرژی

بر اساس گزارش میل آنلاین، خودروی جدید و هیبریدی شرکت BMW که نمونه نمایشی آن ویژه فیلم ماموریت غیر ممکن 4 ساخته شده، خودرویی است که در طول زندگی خود هرگز رنگ پمپ بنزینها را نخواهد دید. توربینهای موجود در خودروی i8 می تواند از حرکت چرخهای این خودرو به اندازه ای انرژی تولید کند که کل انرژی مورد نیاز خودرو تامین شود.

www.NiceNews.IR

  
اخرین مطالب