تبلیغات
به طراوت و شهامت یک سیب زندگی کنید. دانش 

به طراوت و شهامت یک سیب زندگی کنید. دانش - كاشت «پزشك» در بدن سربازان!
كاشت «پزشك» در بدن سربازان!

  • نویسنده: amid gm
  • تاریخ:جمعه 18 فروردین 1391
  • عنوان موضوع: [cb:post_category_name]آژانس پروژه‌های تحقیقاتی دفاعی پیشرفته آمریكا (DARPA) قصد دارند با كاشت نانو حسگرها در داخل بدن سربازان، امكان تشخیص و درمان به موقع بیماری‌ها درون بدن فرد را فراهم كنند.

بسیاری از سربازان در میدان نبرد در اثر تشخیص دیرهنگام بیماری و مشكلاتی غیر از جراحات جنگی جان خود را از دست می‌دهند و كاشت نانوحسگرها در بدن به تشخیص و درمان به موقع بیماری‌ها كمك شایانی خواهد كرد.

 

نانوحسگرهای كاشتنی از نانوذراتی ساخته شده‌اند كه هزاران بار نازك‌تر از موی انسان هستند و می‌توانند وضعیت سلامت سربازان در میدان جنگ را تحت كنترل قرار دهند. حسگرها می‌توانند بروز عفونت و بیماری در بدن فرد را شناسایی كنند و در آینده می‌توان از آنها برای درمان فوری فرد استفاده كرد.

 

نانوحسگرها باید فاقد هرگونه مواد ناشناخته یا نانوذراتی باشند كه به بدن میزبان صدمه وارد كنند.

 

فاز اول این تحقیق شامل تشخیص به موقع بیماریها توسط نانوحسگرها است و محققان DARPA امیدوارند تا اواخر سال جاری میلادی فاز دوم این پروژه شامل درمان بیماریها توسط حسگرها را آغاز كنند.

 

پس از تكمیل و جمع بندی تحقیقات در مراكز دانشگاهی و شركت‌های فعال در حوزه نانوحسگرهای پزشكی، آزمایشات بر روی نمونه‌های حیوانی آغاز شده و در صورت اثربخش بودن نتایج، آزمایش بر روی انسان نیز انجام خواهد شد.
اخرین مطالب