تبلیغات
به طراوت و شهامت یک سیب زندگی کنید. دانش 

به طراوت و شهامت یک سیب زندگی کنید. دانش - ماه، مقصر غرق شدن كشتی تایتانیك بوده است!
ماه، مقصر غرق شدن كشتی تایتانیك بوده است!

  • نویسنده: amid gm
  • تاریخ:جمعه 18 فروردین 1391
  • عنوان موضوع: [cb:post_category_name]ستاره‌شناسان با طرح نظریه‌ای عجیب، مدعی تاثیرگذاری ماه در غرق شدن كشتی تایتانیك شده‌اند.

 

 

به گفته محققان، سه ماه پیش از غرق شدن كشتی تایتانیك در 14 آوریل 1912، ماه در روز 12 ژانویه 1912 در نزدیكترین فاصله خود از زمین طی 1400 سال گذشته قرار داشته كه منجر به تولید یك جزر و مد فوق‌العاده بالا و سست شدن ناوگان مرگباری از یخ‌توده‌ها شده بود.

 

این جزر و مد باعث رانش یخ‌توده‌ها از آبهای كم عمق لابرادو و نیوفاوندلند به میان دریا شده و خطوط كشتیرانی را انباشتند.

 

محدوده یخی در محل غرق شدن تایتانیك به قدری ضخیم بوده كه كشتی‌های نجات در مسیر كمك به بازماندگان این فاجعه مجبور به كاهش سرعت خود شدند.

 

این رویداد یكبار برای همیشه به اجتماع نزدیكترین فاصله ماه از زمین در 1400 سال،‌ مواجهه نزدیك خورشید با زمین و یك جذر و مد با دامنه زیاد پرداخته بود.

 

به ادعای ستاره‌شناسان تمام این عوامل در بالا رفتن غیر عادی سطح دریا مشاركت داشته كه به رانش یخ‌توده‌های به گل نشسته پرداخته و آنها را به سوی خطوط كشتیرانی در آتلانتیك شمالی هدایت كرده‌اند.

 

معمولا، یخ‌توده‌ها در جای خود باقی مانده و نمی‌توانند به سمت جنوب حركت كنند؛ مگر این كه به حد كافی آب و مجددا شناور شده یا این كه یك جزر و مد بالا آنها را آزاد سازد.

 

یك یخ‌توده می‌تواند چندین بار در سفر خود به سمت جنوب در مناطقی گیر كند كه ممكن است چندین سال به طول انجامد.
اخرین مطالب